2019. április 11., csütörtök

# interjú # Niki

Ismerkedjetek meg egy kicsit az új tagokkal is: Kovács Gabriella

A kép felhasználása engedélyköteles!
Újabb tagunkat kaptam el egy interjú erejéig. 😊
Olvashattatok már Regiről, Doxáról, Ágicáról és most következzen Kovács Gabriella.

Lassan 1 éve, hogy csatlakoztál a Könyvfalók csapatába. Egészen pontosan 2018. áprilisában lesz 1 éve. Miért jelentkeztél a tagtoborzó felhívásunkra? 
Azért csatlakoztam, mert itthon voltam már a második gyermekemmel és szükségem volt szellemi kihívásra bármilyen formában. Mivel régen sokat olvastam, és ha az időm engedi mindig olvasok, ez a lehetőség arra buzdított, hogy megint több időt áldozzak az olvasásra és az írással némi kreativitásra ösztönözzem az agysejtjeimet. 

Minden egyes interjúalanyomtól megkérdeztem és fogom is, hogy mi lenne az az 5 dolog, amit elárulna magáról, amit még a blog olvasói nem tudhatnak róla? 
Elég sok mindent nem tudnak rólam az olvasók. :) Angliában élek 5 éve, mert a férjem kapott itt egy állást. Ezalatt lett 2 gyermekem, sok új barátom. Egyéb szempontból teljesen hétköznapi vagyok, nincs érdekes dolog, amit érdemes lenne egy interjúban megemlíteni. :( 

Mióta vagy könyvmoly? Van konkrétan olyan könyv, ami megadta a lökést ahhoz, hogy könyvimádó legyél? 
Gyerekkorom óta állandóan olvasok. Egyszer még az általános iskolában technika órán olvastam a pad alatt, de lebuktam és a tanár elvette a könyvem. Erre benyúltam a táskámba és elővettem egy másikat, ennyire szerettem olvasni! :) 

Szeretted a kötelező olvasmányokat? Volt kedvenced vagy épp olyan, amit rettentően utáltál? Szorgosan írtad az olvasónaplókat a nyári szünetben? 
A kedvencem az Egri csillagok volt, többször is elolvastam. Nálunk kötelező volt az olvasónaplók írása, pl A kőszívű emberek fiai esetében többek közt meg kellett találnunk 10 mondatot, a szituációt és azt, hogy ki mondta kinek. Így tanultam meg értékelni ezt a könyvet és az olvasónapló fontosságát. 

Két gyerkőc édesanyja vagy. Szerinted lehet olvasóvá nevelni a gyerekeket? Mitől függ, hogy egy gyerekből olvasó lesz avagy sem, szerinted? 
Fogalmam sincs. A fiammal és a lányommal is ugyanúgy bánunk, kisbaba koruktól kezdve olvasunk esti mesét, persze az ő szintjükön. 
A fiam (3,5) azóta is imádja a könyveket, spontán leveszi a polcról és lapozgatja, vagy odahozza, hogy olvassunk. 
A lányom (2) viszont nem érdeklődik, kettőt lapozik, majd félredobja a könyvet, veszi a következőt, majd azt is elhajítja. 
Lehet, hogy ez genetika és nem nevelés kérdése. Mindenesetre nem adom fel és mind a kettőből megpróbálok könyvszerető gyereket faragni. :) 

A környezetedben vannak más könyvimádók is? 
Van egy barátnőm, aki svéd krimi rajongó, a férje sci-fi olvasó. Többiekről nem tudok nyilatkozni. 

Az első bejegyzésed ami megjelent az oldalon, Dan Brown "Eredet"-je volt. A szerző "A Da Vinci-kód"-dal robbant be a hazai könyvpiacra, az egész világon hatalmas olvasótáborra tett szert ezzel a könyvével. Ahogy a bejegyzésben olvastam, neked mégis az "Angyalok és démonok" c. könyve tetszett jobban. Miben jobb ez a története, mint az előtte említett? 
Dan Brown-nak nagyon jó a stílusa, ezért is olvastam el az összes megjelent könyvét és megnéztem a filmeket is. (Kár volt, mert vacakok.) Az Angyalok és démonok talán azért a legjobb, mert a történet kidolgozottsága, a megbúvó motiváció, a művészeti alkotásokban elrejtett nyomok mind hitelesnek tűnnek. Az alapötlet megállja a helyét és bár tudom, hogy az író szabadon kezeli a történelmi tényeket, de minden ezen művében megfogalmazott teória teljesen hihető, ezért magával ragadó. 

Van olyan műfaj, ami közelebb áll a szívedhez, mint a többi? És olyan, amit annyira nem szeretsz? 
Nem olvasok horrort és erotikus műveket. Szeretem a krimiket, kalandregényeket és manapság a young adult sztorikat. 

Van esetleg kedvenc kiadód? Vagy ha nem is kedvenc, de mégis tőlük többet olvasol, mint másoktól?
Nincs. 

Mit olvasol jelenleg és eddig hogy tetszik? 
Dave Eggers A kör című könyvét olvasom. Nagyon érdekes és félelmetes amivel foglalkozik vagyis, hogy manapság a neten éljük az életünket és túlságosan kiadjuk magunkat, azt tartjuk a legfontosabbnak, hogy a világhálón milyen a megítélésünk olyanok szerint, akiket szinte egyáltalán nem is ismerünk vagy épp teljesen idegenek. 

2018-ban kb. mennyi könyvet olvastál el? Melyik volt a leghosszabb és a legrövidebb olvasmányod?
Nem tudom, mennyit olvastam tavaly. A leghosszabb olvasmány a Trónok harca eddig megjelent sorozata volt, amit ráadásul németül olvastam, mert a felsőfokú nyelvvizsgára készültem. De igen hosszú volt A Gyűrűk ura is, de minden sora megérte. 
A legrövidebb olvasmányaim azok, amiket nem tudok végigolvasni, mert olyan szörnyűek vagy unalmasak. Legutóbb Bödőcs Addig se iszik könyve volt csalódás. 

Mi az eddigi kedvenc könyved címe? És melyik az, amit leginkább nem kedveltél? 
Ken Follett A katedrális című könyve az etalon számomra. Az író stílusa, a könyv története, a történelmi háttere, minden annyira egyben van, hogy eddig egyetlen egyéb olvasmány sem közelítette meg a piedesztrámon. 

Ha egy szóval kellene jellemezned magadat, akkor milyen olvasó vagy? 
Esti, általában lefekvéskor olvasok, máskor nincs rá lehetőségem. 

Mikor jut időd az olvasásra két pici gyerkőc mellett? 
Ugyanaz a válasz, este lefekvéskor, amíg el nem álmosodom. 

Sűrűn írsz az oldalon filmajánlókat is. Ebből adódik a kérdés: könyv vagy inkább a belőle készült filmadaptáció? 
Egyértelműen könyv, két kivételtől eltekintve. A könyvekben mindig sokkal több információ rejtőzik, mint amit a filmkockákon meg tudnak jeleníteni. A két kivétel Cecelia Ahern két könyve, a P.S I love you és Ahol a szivárvány véget ér c. könyvei sokkal jobbak lettek filmen, mint amilyenek a könyvek voltak. 

Van olyan film, amit mindenképp ajánlanál megnézésre? 
Rengeteg. Hangulattól függ. Moziban a látványfilmeket imádom, mint a mostani MARVEL Univerzum történetei. Romantikus filmként a P.S I love you vagy a Nem kellesz eléggé, romkomként a 10 dolog, amit utálok benned vagy Hogyan veszítsünk el egy pasit 10 nap alatt ajánlatos. Sírni a Holt költők társasága, az Édesek és mostohák nagyon jó, de imádtam a Schindler listáját, az Aki legyőzte Al Caponét és a Farkasokkal táncolót is. Sorozatból A Keresztapa kihagyhatatlan, feldolgozásokból a BBC Büszkeség és balítélete a legjobb, zenés filmekből A Pich Perfect 1 és 3. része, a Mamma mia 1-2 vagy a Valami Amerika 2. része nagyon jól sikerült. Mesék esetében nagy kedvenc a Coco és az Aranyhaj is. 

Melyik az a filmadaptáció, ami szerinted jobbra sikeredett, mint maga a könyv volt? És melyik az, ami hatalmas csalódás volt a könyvhöz képest? 
A Cecelia Ahern könyveket írtam fent, mint sikereket. Csalódás legutóbb az Inferno volt, aminek megváltoztatták a végkimenetelét, érthetetlen, az Angyalok és démonokból pedig kimaradt a motiváció. 

Mennyiben különbözik az olvasó és a film néző stílusod? Gondolok arra, hogy hasonló műfajban olvasol és nézel filmeket vagy épp ellenkezőleg? 
Filmek esetében könnyebb a hangulatomhoz illőt találni, hisz az elég gyorsan változik és ennyi tv csatorna mellett egyszerű jó helyre kapcsolni. Könyv esetén nehezebben választok, mert tovább tart és az olvasással töltött időt nem akarom elpazarolni valami vacak irományra, nagyon dühös és csalódott vagyok, ha egy könyv alatta marad az elvárásaimnak, mert úgy érzem az író elvette a lehetőséget más, jobb könyvek elől és elpazaroltam a vele töltött órákat. 

Könyveknél már volt kérdés, most legyen a filmeknél is. Melyik az a filmes műfaj, amit legjobban kedvelsz és melyik az, amit annyira nem? 
Ugyanaz, mint a könyveknél, nem nézek horrort és erotikus filmeket, mert nem érdekelnek. 

És akkor most jöjjön a blogolás. Tudtommal nincs saját blogod. Gondolkodtál már azon, hogy belevágj egybe? 
Mikor Angliába költöztünk és megszületett a kisfiam, elkezdtem egy fotós blogot csinálni, ahova a családnak töltögettem fel a fotókat, videókat a gyerekről kommentekkel, rövid szösszenetekkel, de egyszerűen nem volt kapacitásom folytatni. Gyerekek mellett egyszerűen le kell mondani dolgokról, mert a nap csak 24 órából áll és ez kevés! :) 

Miért jó csapatban blogolni? 
Mert ha nincs időm, a blog akkor is működik, ráadásul tudok ötleteket is lopni a következő olvasmányomhoz. 

Mi a véleményed a hazai könyvesblog "társadalomról"? Régebben is olvastál rendszeresen könyvesblogokat? Van esetleg kedvenced? 
Nem, nem olvastam könyves blogokat, a gyerekek mellett ha van időm olvasni, akkor inkább egy könyvet választok, nem a netet. 

Mi a célod a blogolással? Mik a hosszútávú terveid? 
Nincsenek terveim, csinálom amíg tudom és kedvemre van. Remélem sokáig. 

És persze nem maradhat el az örök kérdés: mi a helyzet a recenziókkal? Jó avagy sem? 
Nem értem a kérdést. Jó-e hogy kapunk néha felkérést vagy jó-e kritikát írni? 

Mi volt az eddigi legpozitívabb visszajelzés a bejegyzéseiddel kapcsolatban? 
Megosztják, kommentelik, ez a legpozitívabb. Akár egyetértenek vele, akár ellentmondanak, a lényeg, hogy elolvassák és ezzel értékelik. 

Mikor szoktál bejegyzéseket írni és hogyan képzeljünk el közben? Körbebástyázod magadat könyvekkel, jegyzetlapokkal vagy csak írsz, ami épp jön? 
Írok, ami jön. Ha nem jön semmi, akkor visszaülök máskor. 

Ha lenne kérdésetek Gabihoz, tegyétek fel bátran!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Follow Us @soratemplates