2009. november 11., szerda

Anita Amirrezvani: A virágok vére


"Egyszer volt, hol nem volt. Isten előtt semmi sem volt." Így kezdődnek a regényt átszövő Ezeregyéjszaka meséi, amelyek a 17. századi Iránba kalauzolnak el. Fiatal hősnőnk fátyla mögül éli életét, egy férfiak által uralt világban. Egyedüli dolga, hogy mielőbb férjhez menjen, de édesapja halála és hozománya hiánya jócskán megnehezíti a dolgát. Belekényszerül egy három hónapig tartó fizetett házasságba, a szigába, aminek egyetlen célja férje vágyainak kielégítése.

Hősnőnk különleges tehetséggel rendelkezik, páratlan szőnyegkészítő, elkalauzol minket a perzsaszőnyegek világába, és ezzel párhuzamosan az Ezeregyéjszaka meséibe is fejezetről-fejezetre belecsöppenünk. Egy fiatal lány felnőtt nővé érését követhetjük nyomon, miközben megharcolja a maga harcát, tehetsége és bátorsága elnyeri jutalmát.

Szívesen olvastam a tehetséges fiatal lány sorsát, jártam az iráni bazárban, tobzódtam a szőnyegszínek és minták útvesztőjében, megborzongtam a nők kiszolgáltatottságán, szinte a számban éreztem a kelet ízeit. Érdekes volt betekinteni az iráni nők tisztálkodási szertartásaiba és öltözködési szokásaiba... Akkor olvastam volna legszívesebben tovább a történetet, amikor véget ért.

Két dolgot a sok közül megjegyeztem a könyvből. Ezek után négyszer mosom ki a keményítőt a rizsből, és lankadatlanul keresem a "nagy tál friss, rózsaeszenciától illatozó csicseriborsós sütemény" receptjét. Ha megtaláltam, elkészítem!:)

3 megjegyzés:

  1. Szeretem az ilyen könyveket. Rám a legnagyobb hatást Jean Sasson A fátyol mögött c. könyve tette.

    VálaszTörlés
  2. Engem is érdekel, jó lesz ünnepi éjszakákra. Meg a recept is! :-)

    VálaszTörlés
  3. Evodia, recept az nincs benne, csak szó van benne erről a csicseriborsós süteményről, ami rózsaeszenciától illatozik... De ha találsz valahol receptet, engem is érdekel!:)

    VálaszTörlés

Follow Us @soratemplates