Egy 1997-ben kiadott Reader’s Digest könyvben olvastam Az Ingraham-rejtélyt. A kötetben szereplő művek szövegének átdolgozását a Reader’s Digest szerkesztői végezték, és a magyar nyelvű kiadás a szerzők, illetve a kiadók hozzájárulásával történt.Igaz, hogy a történet rövidített volt, de érdekes és elgondolkodtató….
Ebben a könyvben (is) van egy rövid leírás a történetről:
„Fel kell, hogy vegyenek, gondolta Quinn. Az Ingraham egyetemre bekerülés az egyetlen müdja volt, hogy Quinn Cleary valóra válthassa nagy álmát, és orvos lehessen. Az iskola minden tekintetben a legjobb, tandíjat sem kell fizetni. Quinn és évfolyamtársa, Tim Brown azonban hamarosan rájönnek, hogy mindennek ára van. És amikor Tim szörnyű titokra bukkan, Quinn-nel együtt rádöbben, hogy az életük is veszélyben van. A hihetőnek tűnő orvosi krimi magával ragadó olvasmány.
C kórterem.
Csend.
Üveg mögé zárt világ.
Hét beteg fekszik ott, mindegyik tetőtől talpig gézbe tekerve, csak a szemük látszik ki. Égési sérültek, akik már csak a híres Ingraham Orvostudományi Egyetem csodáiban reménykedhetnek.Megtisztelés az elsőéves Quinn Cleary számára, hogy a C kórteremben folyó kutatásban segédkezhet. Az egyik beteg tekintetében azonban nem csupán fájdalmat lát. Mintha mondani akarna valamit….Fel kell, hogy vegyenek, gondolta Quinn. Az Ingraham egyetemre bekerülés az egyetlen módja volt, hogy Quinn Cleary valóra válthassa nagy álmát, és orvos lehessen. Az iskola minden tekintetben a legjobb, tandíjat sem kell fizetni. Quinn és évfolyamtársa, Tim Brown azonban hamarosan rájönnek, hogy mindennek ára van. És amikor Tim szörnyű titokra bukkan, Quinn-nel együtt rádöbben, hogy az életük is veszélyben van. A hihetőnek tűnő orvosi krimi magával ragadó olvasmány.”
A könyv olvasása közben azon gondolkoztam, hogy nem is lehetetlen az a mai világban, hogy embereken kísérletezzenek titokban. Sajnos, ma már minden elképzelhető és nem biztos, hogy a kísérleti alanyok önszántukból lettek kísérleti alanyok…. Pl. lehet hajléktalan vagy olyan személy, aki útjában lehet az orvosoknak…Ez a regény felkeltette az érdeklődésemet az orvosi krimik iránt, mert jól meg lett írva a könyv.
E. Paul Wilson-ról írok egy pár sort, amit szintén ebben a könyvben található:
"A szerző nem bánja, hogy fiatalságát horrorfilmek nézésével és tudományos- fantasztikus művek olvasásával töltötte. Ifjúkori hobbiját nem tartja időpocsékolásnak. Elsőéves orvostanhallgató volt, amikor eladta első tudományos-fantasztikus történeteit. Azóta orvosként és íróként kettős karriert futott be.-Az egyikből nyerek felüdülést a másikhoz- mondja.A családi vállalkozás keretében folytatott praktizálás mellett jut ideje az írásra, amit szenvedélybetegségnek nevez.-Alig várom, hogy nekiülhessek- meséli. –Mindennap írok, amikor csak lehet.Az orvos-szerző az elmúlt két évtizedben hihetetlenül termékenynek bizonyult: több, mint tizennégy könyvet írt, köztük tudományos- fantasztikus és horrorregényeket. A The Keep és a The Tomb című krimije bestseller lett. Könyveiből összesen négymillió példány jelent meg az Egyesült Államokban! Az Ingraham-rejtélyben, első orvosi krimijében végül összekapcsolta két hivatását.Wilson a lebilincselő történetet tekinti a legfontosabbnak, de Az Ingraham- rejtélyben az amerikai egészségüggyel kapcsolatos aggodalmainak is hangot ad.-A segíteni akarás és az üzleti szellem furcsa keverékének köszönhetően a világ legkiválóbb orvosai ellátását tudjuk nyújtani- állítja. De hozzá teszi, hogy a csúcstechnológiát alkalmazó –és igen költséges- kezelések iránti igény növekedése rendkívül nagy terhet ró az egészségügy rendszerére. A kérdésre, hogy melyek a jó orvos ismérvei, így felel: intelligencia, szív és empátia. E három dolog szükséges ahhoz, hogy valaki gyógyító lehessen.Wilson még nem végzett az orvostudomány sötét oldalának bemutatásával. New Yersey-i otthonában már következő orvosi krimijének vázlatán dolgozik. Úgy tűnik, nincs gyógyír az írás iránt érzett szenvedélyére."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése