2011. december 27., kedd

Anna Karenina

8:23 0 Hozzászólás
Lev Tolsztoj: Anna Karenina


A világirodalom egyik leghíresebb regénye, évek óta készülök arra, hogy elolvassam. Pont egy hónapig tartott a kapcsolatunk...
Sokan nagyon szeretik, mások pedig a végére annyira kiakadnak, hogy nem is látnak a dühtől.
A regény rövid tartalma azt hiszem, azok előtt is ismert, akik soha a kezükbe sem vették. Rengeteg film- és egyéb adaptációt megért, illetve a suliban is kötelező volt valamit tanítani róla. Én is láttam korábban az 1997-es, Sophie Marceau-s változatot, ami akkor a könyv előtt tetszett, de ma már azt gondolom, hogy egy filmnek esélye sem volt visszaadni ezt a monumentális könyvet.
Mert hiszen az, mind méretében, mind mondanivalójában. A szereplők sokakat feldühítenek, ezáltal nem is látják, hogy milyen ügyes trükkökkel varázsolt Tolsztoj élő karaktereket elénk. Igen, szerintem kifejezetten élő személyek lettek mind. 

(Spoiler is lehet benne!)
Olyan hisztérika, mint Anna Karenina, a mai világban is él, nem is egy. Talán mindenki ismer ilyet személyesen is. Kicsit elcsodálkoztam, hogy a nagy keresztényi házasságokban úgyis tudva levő volt, hogy mindenki csal mindenkit, sokszor még az világos volt, hogy kivel, mégis Annát fogták ki, aki ezt legalább nyíltan és egyenesen tette. Dehát ez egy ilyen világ volt, a kötény mögé kellett volna seperni és élni a kettős életet, mint más. A sztori első fele igazából érthető volt számomra, nem bírja az aszott  férjét és beleszeretett egy szépséges világfiba. De onnantól, hogy vesződött a válással, még végül a férj meggondolta magát, nem tudtam mit kezdeni a történettel. Anna az a típusú nő lehet, aki taszítja a boldogságot. Az, hogy nem szereti a kislányát, aki ráadásul a szívszerelmétől született, végképp leírta bennem. Önző és nem érdemes arra, hogy bárki szeresse. Szegény Vronszkijt is kínozta hosszú hónapokon át... A vége pedig szerintem elég tipikus... tetszett, hogy az utolsó gondolatait is megismerhettük.
Vronszkij szerintem még nagyjából ember volt a talpán. Igazi férfi azonban, ahogy az asszony elkezdi fojtogatni, lehet az a világ leggyönyörűségesebb nője is, ő elkezdi unni és menekülni. Szerintem kifejezetten diszkréten csinálta, nem is evickélt ki szélsebesen a kapcsolatból, amikor meglátta, hogy belülről kukacos a szép alma. Ez dicséretes, hiszen felelősséget vállalt azért, amit "megszelídített". Persze Annának ez nem volt elég, kínozta és fenyegette, ahol tudta. Ezért azt gondolom, Vronszkij jó szerető lett volna, ha hagyják. Még is is elég lovagias volt, többet tett, mint sok pasi tett volna.
A valódi főszereplő azonban Levin volt. Szerintem a regényírás közben Tolsztojnak eszébe jutott, hogy Levin lelki és eszmei élete sokkal izgalmasabb (számára!), mint Annáék kínlódása. A regény 70%-a körülbelül róla szólt. Az első kötetben még élveztem is, hiszen annyira elvarázsolt, hogy az már rettenetes. Uraság létére odavan a fűkaszálásért,  melynek mikéntjét Tolsztoj képes körülbelül húsz oldalon részletezni. Ami ráadásul élvezetes volt! Ez ennek a regénynek az erős pontja szerintem: egy huszonegyedik században élő, modernizált világunk minden vívmányát szerető és használó nő (!!) képes húsz oldalon át érdeklődéssel olvasni arról, hogy a messzi Oroszországban csaknem 150 évvel ezelőtt a parasztok milyen módszerrel kaszálták a füvet. Fantasztikus. Ezen kívül nagyon jókat derültem, amikor az illúziókban élő Levin ráébredt arra, hogy mi is az a házasság, mi is az a gyerekszülés. Szerintem ez kifejezetten vicces volt. Mintha valaki kalapáccsal jól fejbe húzta volna. Persze rajta ez nem segített. Szerintem vannak ilyen emberek, akik nem is a saját világukban élnek, hanem valami elképzelt idillben és harmóniában, ábrándokban, bár régebben biztos többen voltak, mint ma. Ettől függetlenül a regény végére végtelenül meguntam Levint és már nem akartam semmit sem tudni az eszméiről és a gondolatairól a földdel és az orosz néppel kapcsolatban.
Kitty szerintem kifejezetten cuki kislányként viselkedett mindvégig: a nem túl okos, nem is túl buta nő esete, aki borzasztóan egyszerű lelki életet él, nem bonyolítja túl a dolgokat. Éppen emiatt szerintem Levinnel válás lesz a vége, de ezt sosem tudjuk meg.
A többiek nem kavartak túl nagy port, legalábbis belőlem nem váltottak ki indulatokat. Azért sem részletezném őket, mert úgy tűnik, be vagyok oltva az orosz nevek ellen, mert ez alatt az egy hónap alatt nem voltam képes rendesen megjegyezni a főbb szereplőket se. 

(Innentől nem lehet benne spoiler)

Maria Hartung
Összesítve az egészet volt oka annak, hogy ilyen sokáig olvastam. Az első felén gyorsan túlestem és élveztem, de a második fele már kínzott. Túl sok Levin, túl sok eszme, túl sok ez, túl sok az. Tolsztoj is kínlódott, tudom. Nem hiába sikerült neki is 5 év alatt (1873-77 között) befejeznie.
A regény eleje pedig nagyon szép leírásokat tartalmazott. Szinte éreztem a didergető orosz hideget a kezemet, a muffra ráhullott a hódara. A tavasz első jelei a falun c. rész is nagyon szép volt. Meg persze a kaszálás...
Annát szerintem sokunknak elég nehéz elképzelni. Már tisztán látom, hogy Sophie Marceau nem volt tökéletes választás a szerepre, hiszen ő korunk ideálja, bár rendkívül szép szerintem, de Anna tuti, hogy kissé kövér volt. Amennyire utána tudtam nézni, egy kortársnő, Puskin lánya, Maria Hartung inspirálta Anna alakjának megalkotásakor (a külsőségekben legalábbis). 



9/10

2011. december 24., szombat

2011. december 22., csütörtök

Rachel Gibson: Jane vékony jégen táncol

17:46 0 Hozzászólás
Amikor nekikezdtem Rachel Gibson második magyarul megjelent regényének, a Jane vékony jégen táncolnak, nem is sejtettem, hogy egy szériáról van szó. Aztán apránként összeállt a kép, ugyanis a Jégbe zárt szívekben is hokis volt a főszereplő férfi, na meg fel is tűntek ismerős nevek. Egy kicsit utána olvastam ezután, mire is lehet számítani, végül Angelika blogján találtam infót a szériáról, íme. Ezek alapján még 3 kötet hátra van a sorozatból, remélem azokhoz is lesz szerencsénk magyarul.

Megjelenés: See Jane Score (2003.)
Magyarul: Jane vékony jégen táncol (2011.)
Kiadó: Athenaeum Kiadó
Oldalszám: 260
Ára: 2990
Az írónő oldala ITT
Értékelésem: 5*
Jane 30 éves újságírónő. A magánéletében nagyon kis szende, visszafogott, senki se gondolná róla, hogy egy férfimagazinnál erotikus sorozatot vezet egy bizonyos Cicamica kalandjairól. Mindeközben új feladatot kap, tudósítania kell a Seattle Chinooks hokicsapat meccseiről.
A csapat nem fogadja nagy lelkesedéssel a nőt, próbálnak neki keresztbe tenni, de kitartó. Ráadásul szinte első pillantásra megbabonázza a csapat kapusa, Luc. A férfi első körben szürke kisegérnek tartja a nőt, aztán mikor meglátja a bocis pizsamájában már sejteni lehet, hogy piszkálódás ide vagy oda, de itt valami elindult. ...

A könyv olvasása során többször eszembe jutott Susan Elisabeth Phillips Chichago Stars szériája, ami nekem nagy kedvencem az írónőtől. Eléggé hasonló a felépítés, romantikus, néhol erotikus, csipkelődős, még a karakterek is hasonlítanak egymásra. 30-as főszereplők, a nő minden esetben törékeny, nem épp szexbomba, a férfi pedig hatalmas izompacsirta és természetesen bomlanak utána a nők, csak SEP-nél egy amerikai focicsapat tagjainak szerelembe esései vannak kötetenként elmesélve.

Ami még felötlött bennem, hogy miért van az, hogy az ilyen történetekben a nő mindig kicsinek van ábrázolva és elsőre jelentéktelen külsejűnek? A férfiak pedig miért mindig hatalmasak és a tesztoszteron megtestesítői?

Na de eltértem a tárgytól. :o)
Nagyon bejött, faltam a sorait és annyira jól esett. Lényegében 1 éjszaka alatt elolvastam. Na jó, erre lehet az is rásegített, hogy Gyerkőcömmel a sürgősségin kötöttünk ki és egész este nem mertem lehunyni a szememet. :oS
Jó volt, nagyon gyorsan lehet haladni az olvasásával, olyan kellemes és bájos, kis romantikus tingli-tangli, én nagyon szeretem az ilyen történeteket. Néha olyan jól esnek. Úgyhogy ajánlom mindenkinek, aki hasonlóan van ezzel. ;o)

2011. december 19., hétfő

Ellen Rimbauer naplója

10:20 0 Hozzászólás
Joyce Reardon: Ellen Rimbauer naplója

Ez egy csábító regény. A borítója maga a borzongás, a lapjai fokozzák a hangulatot, ráadásul szinte beszerezhetetlen, ami kétségkívül növeli a vonzerejét. Emellett, ha cseppet utánaolvasunk, akkor rájövünk, hogy álnéven írt regényről van szó, ami aztán az egekbe emeli a kíváncsiságunkat (az enyémet legalábbis...).

A történet sem tűnik hétköznapinak: egy igazán érdekes, kissé boszorkányos erejű és életvitelű fiatal lányról, később nőről szól. Ellen Rimbauer férjhez élete szerelméhez, aki szörnyen gazdag, nem mellesleg olajmágnás, és igazán férfias, majd együtt beköltöznek az újonnan felépített Rose Red-be, egy hatalmas kastélyba, aminek az elkészülése csak várat és várat magára. Rose Red-ben idő közben érdekes dolgok történnek, mintha mások is élnének ott vagy életre kelne maga az épület... ki tudja?
Mindenesetre Ellen érdekfeszítő élete közben nem akarta szórakozás nélkül hagyni az utókort, így életének legfőbb és leghátborzongatóbb eseményeit naplójában lejegyezte, melyet a könyv szerint sok-sok év elteltével megtalálnak és regénnyé szerkesztenek. Közben kétséget hagynak a kedves Olvasóban a történet igazságtartalmát illetően...

Meggyőződésem szerint ez a könyv kétféle szemlélettel olvasható. 
Egyrészt tekinthető egy ijesztgetős ifjúsági regénynek, ám mindenképpen az igényesebb fajtából, mely egészen nagyszerű szórakozást nyújt az arra vágyóknak. Azt gondolom, ezt a hozzáállást tartotta meg a filmadaptáció, mely 2003-ban készült azonos címmel (infó). 2002-ben készült A rózsa vére című paranormális tevékenységekkel foglalkozó thriller, mely jobb kritikát kapott, mint az előbbi, azonban inkább úgy tűnik nekem, mintha ez nem a regény alapján készült volna, hanem a regény erre épülne. 

"A kristálycsillár csiszolt üveglapjai csilingeltek. Esküszöm, hogy a szoba hőmérséklete legalább tizenkét vagy annál is több fokot esett. Beszéd közben láttam, hogy párállik a lélegzete. – Sok halott még él. Nekem mindegy, hogy elhiszed-e vagy sem."

Azonban ha minderről elfeledkezünk és egy kicsit a realitásba visszalépünk és picit szakmai szemmel állunk a regényhez, akkor ez egy jóféle elmebaj, egy pszichózis (hiába, a Wiki mindent tud) fantasztikus története is lehet. Egy nő, aki premorbid személyiségében sem volt semmi, mint a regény elején kiderül, ekkor látszottak a kiütköző betegség előjelei: döntésképtelenség, kétségek, érzelmi zűrzavar, hangulati hullámzások, satöbbi. Később pedig csodálatosan kibontakozik mindenféle gondolkodási zavarral és érzékcsalódásokkal maga a kórkép.

Nekem ezzel a szemlélettel is tetszett.
Persze nem életem legjobb könyvét vettem kezembe, amikor hozzájutottam naplóhoz, de szórakozásnak kifejezetten jó volt. Gyorsan olvasható, és általában érdekelt, az író mivel fűszerezi még a történetet a következő oldalakon. 




8/10

2011. december 18., vasárnap

Wass Albert: Elvész a nyom

9:00 0 Hozzászólás
 "Azt mondtam, ugye, hogy a vén Hiribi évekig tagadta azt, hogy van Isten. Azért, mert a fiai meghaltak. De amikor látta, hogy egy evező nélküli csónak, amit hat gyerekekkel leragadott a víz, megállt a vízesés fölött, ott ahol nem volt semmi, ami megakassza és addig állt ott, amíg mind a hat gyereket kimentették: akkor az öreg Hiribi arra gondolt, hogy talán mégiscsak van Isten, mindössze ő nem találkozott még vele. Nos tehát ez a vén Hiribi elhatározta, hogy végére jár a dolognak. Tudni akarta, hogy van-e Isten, vagy nincs. Nem csak hinni, hanem tudni. Fogta magát és beült egy másik csónakba, eldobta az evezőt és hagyta, hogy sodorja a víz a csónakot..."

Úgy gondoltam, Karácsony előtt egy komolyabb, vallásos könyvet ajánlok itt, a Könyvfalókban. Wass Albert Elvész a nyom című regénye ugyanis komoly vallási kérdést feszeget: Létezik-e Isten? Történik ugyanis (és ez az egész könyv kiindulópontja), hogy Erdélyben, egy nyári táborban, hat tizenéves fiú ellop egy csónakot, amelyet egy vízesés felé sodor az ár! Ám valamilyen különös oknál fogva a csónak a vízesés tetején "fennakad", és csak miután kimentik mind a hat fiút, zuhan le a mélybe. A faluban szolgáló papnak ez épp elég bizonyíték, hogy Isten valóban létezik. Ám van, aki kételkedik ebben (Hiribi).

Közben évek telnek el, kitör a második világháború, és a pap, aki épp Amerikából tér haza a lepusztult Európába, fejébe veszi, hogy megkeresi ezt a hat (már felnőtt) embert. 
Innen indul a regény, és minden egyes fejezet egy-egy élettörténetet mesél el. Mindenki máshol és más körülmények között élt és dolgozott, ám a háború mindannyiukat megviselte. Nekem a legjobban A művész, valamint A bankár című fejezetek tetszettek, talán mert ezek több szálon össze is kapcsolódnak. Volt olyan életút, amely kicsit szürkébbre sikeredett (A politikus), a többihez képest ez nem volt annyira kidolgozva szerintem.
Persze minden fejezet végén megjelenik a pap, és az emberek szépen sorban felkerülnek a vonatra. Vajon mi történik velük, hogyan folytatódik a sorsuk, miért kellett újra találkozniuk? Hová visz ez a vonat? És mi a pap sorsa?
Minden kiderül a regény utolsó fejezetéből, és utána komolyan elgondolkodhat rajta az ember, hogy mi miért történik, és valóban létezik-e, aki "irányít" minket.

2011. december 16., péntek

Kiss Balázs Kunó : Csillagleső

23:00 0 Hozzászólás
Kétezer-tizenkettő

A másik könyv, amit szeretettel ajánlok Karácsonyra, azoknak, akik hisznek az "úgy lent, mint fent"-ben. Akik már megtapasztalták a Csillagok erejét, és szeretnének az általuk "mutatott" úton haladni. 

Előfordult, hogy egy nap valamit elterveztél, de mintha minden összeesküdött volna ellened? Máskor meg minden beindult körülötted? Érezted már azt, hogy a külső hatások és események irányítanak, amelyekre mintha nem is lenne ráhatásod? Ha mindezekből szeretnél kilépni, ebben tud segíteni neked a csillagleső c. könyv minden napján.

Kiss Balázs Kunó asztrológiai és asztrozófiai megközelítésben közvetíti számunkra a csillagos ég üzeneteit. Hétköznapi nyelven íródott, Nekem, Neked, Neki. Mindenkinek, aki szeretne nagyobb tudatosságot elérni az életében.

A bevezetőben a szerző néhány alapfogalommal ismertet meg minket, pl.: csillagjegy, csillagkép, asztrológiai szimbólumok, fényszög kapcsolatok, asztroszkóp, stb.
Az egész könyv egy nagy naptár. Mindennap kettő, néha három különböző jellegű írással. Napi mantra az első, ez Kiss Balázs Kunó inspirációi alapján fogalmazódtak meg. Majd az asztrológia szimbólumok mellett a napi "útmutatás"-t olvashatjuk, mire érdemes fókuszálni az adott napon. Végül pedig egy-egy időszak csillagállásának üzenetét közvetíti felénk, pl. a Nap a Bika csillagképben.

Hozzám a minap hozta meg egy angyalka, és teljesen belefeledkeztem. Szeretettel ajánlom!  

2011. december 10., szombat

Daniel Glattauer: A hetedik hullám

17:44 0 Hozzászólás
Megjelenés: Alle sieben Wellen (2009.)
Magyarul: Hetedik hullám (2010.)
Kiadó: Park Könyvkiadó
Oldalszám: 246
Ára: 2900
Értékelésem: 4*
Mint ahogy a Gyógyír északi szélbenről szóló bejegyzésemben írtam, kész szerencsének tartom, hogy itthon várt rám a folytatása, mert nem tudom, mihez kezdtem volna. Így mindenkit arra biztatok, hogy a két kötetet egyszerre szerezzétek be, mert meg fogtok őrülni, ha nem folytathatjátok azonnal a másodikkal, olyan izgis résznél ér véget az első.

A Gyógyír északi szélbenben sajnos megszakad Emmi és Leo kapcsolata, igazán sejteni se sejtettem, hogy ennek mikor lesz folytatása és hogyan. 9 hónap telik el, mire végre Leo újra válaszol a nőnek és innentől kezdve szerencsére fordulat következik be, találkoznak. Hogy alakul a nagy találkozás? Jó kérdés. Nekem úgy jött le, hogy annyira szuperül nem, egy kicsit meg is akad a kapcsolatuk. Ráadásul Leonak barátnője lesz, ami bonyolítja a helyzetet, Emmi kicsit titokzatosan viselkedik, hogy mi a helyzet a férjével, de aztán szép lassan minden révbe ér. A szerelmük fellángol, végre már nem csak a monitor túloldalán, de a kérdés végig ott függ az olvasó feje fölött: mi lesz ebből? Happy end vagy életük végéig el levelezgetnek így, miközben élik külön-külön az életüket?

Nem tartottam annyira izgalmasnak már ezt a részt, de ezzel együtt lett kerek a történet, tuti begolyóztam volna, ha még csak várni lehetne a magyar megjelenésre. :o)

Daniel Glattauer nagyon jól ír. Olyan szépen fogalmaz, hogy néha simogatta a lelkemet.
A figyelmemet ebben a kötetben se tudta maximálisan fenntartani, hol teljesen odáig voltam érte, hol kicsit nyögvenyelősen fogytak azok az oldalak. Mindezektől függetlenül egy nagyon kellemes, nagyon finom olvasmány, amit egyszerűen jó olvasni és kell is, szóval csak bátran vágjatok bele!

2011. december 8., csütörtök

Jodi Picoult: Törékeny

15:10 0 Hozzászólás
Sokat hallottam-olvastam már Jodi Picolutról, így ideje volt, hogy én is elolvassam legalább az egyik könyvét. A Törékeny c. könyv tökéletes választás volt elsőre!
Korábban már hallottam az ún. üvegcsontú gyerekekről, akiknek a csontjai, ahogyan a betegség nevében is benne van, olyan törékenyek, mint az üveg, tehát egy kisebb ütéstől vagy nagyobb tüsszentéstől rögtön eltörhetnek. Borzasztó lehet, mit ne mondjak.
Nos, ez a regény is egy ilyen betegséggel küzdő kislányról, Willow-ról szól. Édesanyjával (Charlotte), apjával (Sean) és féltestvérével-nővérével, a kamasz Amelie-vel él együtt - látszólag boldog család. Ám egy Disneyland-es látogatás és egy újabb szerencsétlen baleset elindítja a lavinát! Az anya, Charlotte, ugyanis úgy dönt, hogy bepereli szülész-nőgyógyászát, vagyis a legjobb barátnőjét, Pipert, csak mert a terhesség alatt későn diagnosztizálta a bajt, és ha előbb megtudja, lehet, hogy meg sem tartotta volna a babát! Na, tipikus amerikai sztori, gondoltam, ezek aztán mindenkit beperelnek mindenért, ebből élnek! Charlotte is perel, hogy pénzt kapjon, amit majd Willow gyógykezelésére fordíthat, akit ugye elvileg meg sem szült volna. Ördögi kör. A család persze szétesik, Amelie bulímiás lesz, Charlotte pedig elveszíti legjobb barátnőjét, sőt, kislánya bizalmát is.

Idéznék, mert nagyon elgondolkodtató:
"Ha Down-szindróma vagy csonttörékenység miatt el lehet vetetni egy gyereket, mi történik, ha már a kinézet és az érzelmi intelligencia is látható lesz magzati korban? Mi van azokkal a szülőkkel, akik csak fiút akarnak, de kiderül, csak lányuk lesz?"

A történet tulajdonképpen a pereskedésről + a bírósági tárgyalásról szól már ezek után. Ami nagyon tetszett benne, hogy minden fejezetet más mesél el: Marin, az ügyvédnő, aki a szülőanyját keresi, Amelie, Piper, Sean Charlotte - így mindenki életébe és gondolataiba bepillantást nyerhetünk.
Hogy mi a per kicsengése, nem árulom el. Ám mikor minden végre lezajlik, az írónő még egyet csavarint a történeten - ezúton végre Willow is "megszólal". Nem értem, miért kellett ez a drámai befejezés... Mert anélkül is éppoly hatásos volt a könyv...

Az üvegcsontúságról, mint betegségről itt olvashattok:

2011. december 6., kedd

Bogyó és Babóca karácsonya

22:07 0 Hozzászólás
Bogyó a csigafiú és Babóca a katicakislány mindig mindenre talál megoldást. Szeretem ezeket a meséket a színes illusztrációján túl a kedves, jól lelkű szereplőkért. Igenis a jó tett helyében jót lehet várni, és igenis van őszinte igaz barátság. Bartos Erika meséiben olyan tiszta szívű mesefigurák szerepelnek, amilyenek a gyerekek, így ebben erősíti meg Őket és talán minket felnőtteket is. 
Úgy gondolom, hogy akiknek van most kis gyerekük biztosan ismerik. Így első sorban azoknak ajánlanám akiknek nincs és szeretnének rokon vagy ismerős gyermeket valamivel meglepni.

2011. december 4., vasárnap

Daniel Glattauer: Gyógyír északi szélre

17:43 0 Hozzászólás
Megjelenés: Gut gegen Nordwind (2008.)
Magyarul: Gyógyír északi szélre (2010.)
Kiadó: Park Könyvkiadó
Oldalszám: 238
Ára: 2500
Az író oldala ITT
Értékelésem: 4*
Egy könyv, amiről csak áradozásokat olvastam.
Egy történet, ami a PestiEst Kult Toplistáján 2010-ben az év legjobb könyve lett.
Egy színdarab, ami ebből a könyvből készült és alig lehet jegyet kapni rá, olyan gyorsan elkapkodják.
Ez a könyv pedig nem más, mint a Gyógyír északi szélre.

Sokat gondolkodtam azon, mit is írjak róla. Terveztem, hogy én is e-mailt írok Leonak, de olyan sokan tették már meg, hogy újdonságot igazán nem is tudnék megfogalmazni.
Tetszett az ötlet, hogy egy rossz címzettnek küldött e-mail üzenetnek köszönhetően szerelem szövődhet két fiatal között, mert egyáltalán nem tartom ezt lehetetlennek a mai világban.
Tetszett, ahogy mindezt Daniel Glattauer megfogalmazta, összehozta.
Tetszettek a karakterek annak ellenére, hogy Emmi néha az agyamra ment. Szorítottam nekik, néha kupán vágtam volna őket, néha már sírni támadt kedvem, néha épp emiatt eluntam magamat, néha meg a körmömet rágtam értük. Röviden így tudnám jellemezni a történettel a kapcsolatomat.

Kedvesen, humorosan indult, élveztem az olvasását. De amikor az elolvasott oldalak száma csak nőtt és nőtt és még mindig nem találkoztak, akkor legszívesebben rájuk kiáltottam volna, hogy mit totojáznak már, könyörgöm! Felnőtt emberek, ha kíváncsiak egymásra, akkor minek húzzák az időt?
Értettem Emmit, akiről már az elején kiderül, hogy akármennyire nem akar róla beszélni, de a házassága már csak úgy van, éldegélnek együtt, de igazán semmit se érez már a tiszteleten kívül a férje iránt. Persze ebben az esetben se könnyű megtenni azt a bizonyos lépést, hisz a biztonság mindig biztonság, a bizonytalan meg bizonytalan. Főleg akkor nehéz, ha még gyerekek is vannak a családban. Szóval megértettem őt és igazán nem is tudom, hogy egy ilyen szituációban én mit tettem volna, de így kívülállóként néha már a fejemet vertem tőle a falba.
Megértem, hogy sokan egy picit beleszerettek Leoba. Nagyon intelligens, talpig úriember, akivel nagyon kellemes lehet beszélgetni.

Az egész könyv e-mail üzenetekből épül fel. Emmi ír, Leo válaszol. Hol igen, hol nem. Aztán Emmi vagy reagál, vagy nem. Mindezt bonyolítja, amikor Leonak döntenie kell, hogy ez a kapcsolat meddig mehet így tovább. Nyilvánvaló, hogy szép lassan egymásba szerettek, de vajon ebben az esetben elég, ha csak a monitor túloldalán érinthetik meg egymást?

Voltak a történetben mélypontok, amikor az időhúzás nagyon az agyamra ment, de a végén mégis összeszorult a szívem. Ha nem várt volna már rám itthon a folytatása, nem is tudom mihez kezdtem volna.
Ha tudjátok, nézzétek meg a színdarabot is, de siessetek, mert már alig lehet jegyet foglalni! Íme egy kis videó a balatonföldvári előadásról:




Follow Us @soratemplates